Gizlilik ve Yasal Bildirimler

osse.com.tr olarak tüm üyelerimizin kişisel ve/veya kurumsal tüm bilgilerinin güvenliğini sağlayabildikleri ve gizliliklerini koruyabildikleri bir ortam sağlamayı amaçlamaktayız. Bu amaçla üyelerimiz siteye bilgilerini kaydederek aşağıdaki prensipleri de bütünüyle kabul etmiş olmaktadır.

osse.com.tr aşağıdaki prensiple osse.com.tr'ye uyulmadığı takdirde üyelerin üyeliklerini dondurma, iptal etme, bilgilerini silme hakkını saklı tutmaktadır.

1. osse.com.tr, üyelere ulaşmak ve iletişim kurmak için üyenin kayıt işleminde verdiği e-posta adresini kullanır. Üyelerimize verilen e-mail adresleri sadece kişisel kullanımları içindir. Üyelere verilen kullanıcı adı ve şifre sadece kişisel olarak, osse.com.tr hizmetlerinden yararlanılması için olup, üçüncü kişilerle paylaşılmasının sonuçlarından osse.com.tr sorumlu tutulamaz.

2. Üyelere ait bilgilere sadece osse.com.tr’ye üye olan şirketler (Kurumsal Üyeler) ulaşabilmektedir. Bu üyelerin tamamı İlgilendiklerim / Engellediklerim sayfasında görülebilir.

3. Üye bir başvuru yaptığında (iş ilanı vb) CV’sini başvurduğu kuruluşa tümüyle (isim, iletişim bilgileri vb) açmaktadır.

4. Üyenin bilgilerinin kendisinden izinsiz kullanılmasını ve kopyalanmasını önlemek amacıyla, iletişim bilgileri (adres, telefon, e-posta) şirketlerin yaptıkları CV aramalarında kesinlikle gözükmez. Şirket üyenin iletişim bilgilerine ulaşmak istediğinde üyeye “Bağlantı kurmak istiyorum” mesajı gönderir. Üye onaylarsa iletişim bilgileri derhal şirkete açılır.

5. Üye kendi bilgilerinden ve bunların CV aramalarında ne kadarının gözükeceğinden kendisi sorumludur. Üye sadece kendisinin ulaşabileceği güncelleme alanlarında, bu konudaki gerekli ayarlamaları yapar. Kişi sitede aktif ya da pasif olarak bulunabilir:

  • Pasif üyelik: Kişi iş arayışında pasif durumda ise şirketlerin yaptıkları aramalarda kesinlikle gözükmez. Bu durumda kişi sadece bir iş ilanına başvurduğunda CV’sini (yalnızca başvurusunu gönderdiği şirkete) açmaktadır.


  • Aktif üyelik: Üyenin CV bilgilerinin üye şirketlerin yaptıkları aramalarda görülebilmesi için kişinin durumunun aktif olması gerekmektedir. CV’si açık ise üye aşağıdaki gizlilik önlemlerinden istediklerini uygulayabilir:
  • Engellediklerim listesi: Üyeler, osse.com.tr'nin kurumsal üyeleri arasında bilgilerini görmesini istemediği şirketler varsa bunları belirtebilir. Bu şekilde belirtilen şirketler CV aramalarda üyeye ait CV bilgilerini görmezler. Yeni katılan şirketler ana sayfada ve sitenin çeşitli bölümlerinde duyurulmaktadır. Üyeler, diledikleri an yeni katılan şirketlerden seçtiklerini Engellediklerim listesine ekleyebilirler.
  • İsim gizleme: Üyeler isterlerse şirketlerin aramalarında isimlerini gizleyebilirler. Bu durumda şirketlerin aramalarında CV bilgileri gözükse dahi isimleri gözükmeyecektir.
  • İşyeri adı gizleme: Üyeler isterlerse mevcut veya eski işyerlerinin isimlerini gizleyebilirler. Bu durumda şirketlerin aramalarında CV bilgileri gözükse dahi belirledikleri işyerlerinin isimleri gözükmeyecektir.

6. Yukarıda belirtilen kimlik, iletişim ve işyeri bilgilerinin sitede belirtilen alanların dışında (örneğin “CV’nizi ekleyiniz” alanında) bulundurması sonucu bu bilgilerin gizliliğinin sağlanamamasından ve bunun olası sonuçlarından üye kendisi sorumludur.

7. Üye osse.com.tr’de kaydettiği kendisine ait bilgilerini istediği zaman değiştirebilir veya silebilir.

8. Üye, siteye sadece kendisine ait ve gerçek bilgiler girer, üçüncü kişi ve kuruluşların gizliliğine zarar verebilecek bilgiler bulundurmaz.

9. Sistemimize üye olan fakat arzu edilen gizlilik prensiplerine uymayan kişi veya kuruluşların aktivite ve davranışlarından ve bunların sonuçlarından dolayı osse.com.tr sorumlu tutulamaz. Üye şirketler site aracılığıyla edindikleri bilgilerin bir kopyasını kendi sistemlerinde / dosyalarında saklayabilirler. Bu kuruluşların, üyeliğin sona ermesinden veya bilgilerin siteden silinmesinden önce veya sonra gerçekleştirecekleri aktivite ve davranışlarından da osse.com.tr sorumlu değildir.

10. osse.com.tr, üyelerin kaydettikleri bilgileri, yukarıda belirtilen gizlilik prensiplerini bozmamak kaydıyla, kendi iletişim ve pazarlama faaliyetleri ile ilgili olarak kullanma, bu bilgileri özet ve istatistik vb şekilde paylaşma hakkına sahiptir.

osse.com.tr’a gösterdiğiniz ilgi ve güvene teşekkür ederiz.